Zbrodnie na Chrześcijanach to ludobójstwo – debata

100 mln chrześcijan na świecie jest prześladowanych – to dane organizacji Open Doors. Według danych np. Pomoc Kościołowi w Potrzebie może to być nawet 200 mln Chrześcijan. Ginie od 105 do 170 tysięcy chrześcijan. Sytuacja osób prześladowanych z powodu wiary była tematem wystąpienia Andrzeja Grzyba w czasie sesji plenarnej w Strasburgu.  

Średnio, co 3-5 minut ginie Chrześcijanin. Dane te dają podstawę by twierdzić, iż w chwili obecnej jest to najbardziej prześladowana grupa religijna na świecie. Sytuacja pogorszyła się wraz ze zwiększeniem aktywności ISIS/Daesh i innych ekstremistycznych grup na Bliskim Wschodzie i Afryce. -Tu już nie możemy mówić o prześladowaniu czy nawet masowych mordach, tu można używać terminów LUDOBÓJSTWO, ZBRODNIE WOJENNE, ZBRODNIE PRZECIW LUDZKOŚCI – mówił w czasie wystąpienia Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego. – Chrześcijanie są prześladowani, atakowani, niszczone jest ich mienie i miejsca kultu, Chrześcijanie są okaleczani, zmuszani do zmiany wyznania lub zmuszani do płacenia haraczy, sprzedawani w niewolę, używa się gwałtu i mordu, pozyskuje się organy na handel

Dlatego dyskutowanie o sytuacji prześladowanych Chrześcijan i szukaninie sposób rozwiązania narastającego problemu jest koniecznością. – Nie twierdzę, że inne mniejszości religijne, czy grupy etniczne nie doświadczają podobnego losu. Jazydzi, mniejszości Muzułmańskie i inne grupy religijne, wszystkie zasługują na naszą uwagę – dodaje Andrzej Grzyb. – Możemy stwierdzić, że wypełnione są wszystkie przesłanki LUDOBUJSTWA: atakowana jest grupa religijna, która jest chroniona na równi z grupami etnicznymi przez Artykuł 2 Konwencji ONZ w sprawie zapobiegania i karania zbrodni ludobójstwa i zgodnie z art. 4 Konwencji podlegają osądowi MTK.

Systematyczne masowe mordy ISIS na mniejszościach religijnych (debata)

zdjęcie: kosciol.wiara.pl

©2023 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?