Życzenia na Zielone Świątki

Koleżanki i Koledzy, Szanowni Państwo,

 

     Polski Ruch Ludowy zrodził się przed 120 laty w porozbiorowej Polsce. Opierał się na wartościach narodowych, chrześcijańskich i ludowych. Bazę społeczną stanowili chłopi. Ruch ten aktywnie uczestniczył w walce o wolność i suwerenność oraz przeciwko krzywdzie i niesprawiedliwości. Istotną rolę w chłopskim ruchu politycznym odgrywały symbole i tradycja, w tym obchody Święta Ludowego.

Kontynuując chlubną tradycję naszych przodków spotykamy się podczas Zielonych Świątek w gronie bliskich i przyjaciół. Z szacunkiem pochylamy się przed sztandarami z hasłem „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Te spotkania to okazja do wzmocnienia naszych więzi, poprawy wzajemnych stosunków, aktywizacji  w pełniejszym wypełnianiu postawy Ludowca – patrioty i społecznika.

Koleżanki i Koledzy, życzę Wam, aby Święto Ludowe było okazją do rozmowy i miłego spędzenia czasu. Niech wyzwoli energię do budowania lepszej Polski, opartej na współpracy, jedności, solidarności i sprawiedliwości, bowiem Ludowcy działając lokalnie,  zmieniają na lepsze Naszą Ojczyznę.

  Z ludowym pozdrowieniem
Andrzej Grzyb

podpis kolorPooseł do Parlamentu Europejskiego
Prezes ZW PSL w Woj. Wlkp.

©2021 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?