Smog: Jak przewietrzyć polskie miasta

Poseł Andrzej Grzyb (PSL, EPL) członek Komisji Środowiska PE weźmie udział w debacie „Jak przewietrzyć miasta? Polska, Niemcy i Szwecja wobec smogu”, organizowanej przez Instytut Spraw Publicznych i współfinansowanej przez Parlament Europejski.

Smog jest problemem z którym boryka się wiele europejskich miast, jednak według Światowej Organizacji Zdrowia 33 z 50 najbardziej dotkniętych smogiem miast w Unii Europejskiej znajduje się w Polsce. Andrzej Grzyb w Parlamencie Europejskim zajmuje się kwestiami jakości powietrza, m.in. był sprawozdawcą dyrektywy MCP (Średnie Obiekty Spalania) której wdrożenie będzie jednym z elementów poprawy jakości powietrza w Polsce.

Działania na tym polu podejmuje również Polskie Stronnictwo Ludowe, które wyszło z propozycją Narodowego Programu Antysmogowego. Jego główne założenia to dofinansowanie do wymiany pieców i ogrzewania, zakaz palenia odpadami i montażu instalacji niespełniających norm bezpieczeństwa, budowa wież antysmogowych oraz rozwój odnawialnych źródeł energii. 

Debata odbędzie się 9 lutego (czwartek) o godz. 18.00 w Warszawie przy ul. Brackiej 25 (III piętro).

smog

Zobacz również:

Narodowy Program Antysmogowy według PSL

Ochrona powietrza – MCP (Emisja ze Średnich Obiektów Spalania)

Uroczyste podpisanie dyrektywy MCP

Sprawozdanie Andrzeja Grzyba do dyrektywy MCP na sesji plenarnej

Raport Andrzeja Grzyba w sprawie Dyrektywy MCP

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?