Adam Wierzba

Student Uniwersytetu Warszawskiego II stopnia na kierunkach europeistyka i zarządzanie. We wrześniu 2011 roku odbywał staż w biurach poselskich Posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba w Strasburgu i Brukseli.

Miesiąc jaki spędziłem na stażu w Brukseli to niezapomniany czas w moim życiu, a przypadł szczęśliwie w trakcie trwania polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. W związku z tym miałem przyjemność uczestniczyć w wielu wydarzeniach i imprezach kulturalnych, które miały za zadanie promocję naszego kraju. Staż w biurze Posła to wspaniały czas, w którym miałem okazję nie tylko poznać i zwiedzić nowe miejsca, ale przede wszystkim poszerzyć  swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej. Przekonałem się  jak ciężką, nierzadko kilkunastu godzinną, odpowiedzialną pracę wykonują eurodeputowani i ich pracownicy.
Bruksela to wspaniałe miasto, które stale mnie zaskakiwało i zachwycało swoją architekturą i klimatem panującym w jego różnych częściach. W pamięci szczególnie zapadł mi niepowtarzalny widok na panoramę Brukseli z 14 piętra budynku Parlamentu Europejskiego, na którym mieści się biuro europosła Andrzeja Grzyba.

Chciałbym serdecznie podziękować panu Posłowi do PE Andrzejowi Grzybowi za zaufanie jakim mnie obdarzył i możliwość odbycia stażu oraz pracownikom biura Borysowi i Łukaszowi, którzy tworzą bardzo przyjazną atmosferę pracy.

©2022 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?