Dotknij Teatru w Bukownicy. Zaproszenie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Stowarzyszenie Kulturalno – Edukacyjne „Stacja Bukownica” zaprasza by wspólnie dotknąć Teatru. W ramach ogólnopolskiej akcji organizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, w tej niewielkiej miejscowości w powiecie ostrzeszowskim, odbędzie się II Festiwal Opowiadaczy a najmłodsi będą mogli wziąć udział w Warsztatach Tworzenia Spektaklu. Święto miłośników Melpomeny obchodzone jest 27 marca. W Bukownicy związane z nim wydarzenia zaplanowano na pierwszy weekend kwietnia.

 

Organizatorzy Międzynarodowego Dnia Teatru w Bukownicy zapraszają wszystkich, którzy kochają scenę i występy, ale też język polski. Chcą zaprezentować swoje umiejętności, ale też zdobyć wiedzę. I dobrze się bawić.

W sobotni wieczór – 2 kwietnia 2016 roku o godzinie 19.00 w sali domu rolnika w Bukownicy ruszy II Festiwal Opowiadaczy. Stowarzyszenie „Stacja Bukownica” zaprasza do udziału młodzież i dorosłych jako “opowiadaczy”. Każdy z uczestników będzie mieć 15 minut by zaprezentować swoją opowieść lub inną formę literacką ( gadkę, poezje, kolaż tekstów, baśń itp.). Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 marca do godz. 24.00 telefoniczne” 691432209 lub emailowo: stacjabukownica@o2.pl Na uczestników czekają nagrody i dyplomy. Będzie też okazja by wysłuchać opowieści Kapeli Lututowianie oraz opowiadań samych jurorów.
Dzień później – 3 kwietnia 2016 roku – w tym samym miejscu, ale o godzinie 16.00 rozpoczną się Warsztaty Tworzenia Spektaklu, w których mogą wziąć udział dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Trzygodzinne spotkane pozwoli najmłodszym artystom oswoić “strachy” i “baboki” dzięki sztukom plastycznym, muzyce, tańcom i oczywiście aktorstwu. Działania zakończy pokaz stworzonego wspólnie spektaklu. Rodzice dzieci, które będą brały udział w kreatywnym spotkaniu, ale też wszyscy chcący celebrować Święto, będą mogli obejrzeć spektakl Teatru Stacja Bukownica z video: “Skrzypek na dachu” w reż. Sebastiana Stafeckiego i “Jak to Apolonii Stachnik urok zadano” w rez. Jerzego Kaszuby. Zgłoszenia dzieci przyjmowane są do 31 marca do godz. 24.00 telefoniczne” 691432209 lub emailowo: stacjabukownica@o2.pl

Na uczestników czeka przygoda z Teatrem i niespodzianki.
Obydwa działania realizowane w projekcie “II Spotkania na walizkach”, który wspierany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Powiat Ostrzeszowski.
Ogólnopolska Akcja – DOTKNIJ TEATRU zainicjowana została przez Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi i Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Międzynarodowy Dzień Teatru ustanowiono w 1961 roku.

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?