Kandydaci PSL do Parlamentu Europejskiego tym razem odwiedzili Konin i Kalisz

Polskie Stronnictwo Ludowe w wyborach do Parlamentu Europejskiego postawiło na osoby doświadczone, rozpoznawalne w swoich środowiskach, od lat pracujące na rzecz małych społeczności i związane z Wielkopolską. Prezentacja kandydatów zaczęła się 1 marca w czasie konwencji wyborczej. Teraz Ludowcy odwiedzają wszystkie subregiony województwa i tam spotykają się z mieszkańcami przedstawiając swoją listę, mówiąc o swoim programie wyborczym i zachęcając od udziału w wyborach. W piątek Andrzej Grzyb, numer 1 na liście PSL, razem z innymi kandydatami, odwiedził Konin i Kalisz.

Na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego znalazły się osoby, które o Wielkopolsce i o specyfice swoich regionów wiedzą wszystko, ale też takie, które w doskonały sposób uzupełniają program Ludowców. Ten został stworzony w oparciu o politykę Unii Europejskiej na najbliższe lata.  PSL  podkreśla, że wszystkie działania opiera właśnie na swoich korzeniach, pochodzeniu, tradycji i miejscu zamieszkania – stąd hasło Wielkopolski Punkt Widzenia. Kandydaci do PE dodają jednak, że dzięki takim fundamentom mogą bez obaw patrzeć w przyszłość, co podkreśla drugie hasło Tradycja, Nowoczesność, Polska. Z tymi słowami PSL idzie do wyborów i liczy, że stworzony program przyciągnie wyborców, którym zależy na tożsamości, ale i otwartości na świat.

Nasz program to 10 punktów, które powstały w oparciu o najważniejsze założenia nowej perspektywy finansowej UE – mówił w czasie kaliskiej konferencji prasowej Andrzej Grzyb, poseł do PE. – Wiedząc na jakie dziedziny życia UE kładzie nacisk stworzyliśmy listę osób doświadczonych, które poradzą sobie z wyzwaniami stojącymi przed posłami w PE. Nasi kandydaci łączą doświadczenie, ale i stabilność poglądów. To politycy, którzy od lat pracują na rzecz polskiej wsi i pozytywnych zmian, które na niej zachodzą, samorządowcy, którzy mogą poszczycić się rozwojem swoich gmin, ale i osoby związane z wieloma placówkami w Wielkopolsce, które również związane są z rolnictwem czy ochroną środowiska. Kompetencje naszych kandydatów odpowiadają przedmiotowi tych wyborów, czyli pracy w Parlamencie Europejskim i Unii Europejskiej – dodał lider listy PSL w Wielkopolsce.  

 

W kaliskim spotkaniu uczestniczyli, oprócz Andrzeja Grzyba, Andżelika Chojnacka, która jest radną w powiecie konińskim i pracownikiem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Marek Baumgart, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Wszyscy podkreślali, że liście PSL są osoby silnie związane z Wielkopolską, którym zależy na rozwoju regionu.

Nasza drużyna jest silna, została  stworzona z osób reprezentujących urozmaicone profesje i zainteresowania tak, by wyborcy mieli możliwość wyboru. Oddajemy się w Państwa ręce. Teraz, w czasie kampanii wyborczej, 2 5 maja, w dniu wyborów, ale i później, chcemy być łącznikiem między Wielkopolską a Brukselą – mówił Marek Baumgart, kandydat PSL do PE – To bardzo ważne wybory, które zdecydują kto będzie dzielić środki unijne. Te wybory mają wyłonić drużynę, która będzie reprezentowała nasz kraj na arenie międzynarodowej i powinna to robić podpierając się doświadczeniem, ale w sposób dyplomatyczny – dodał kandydat zamykający listę ludowców w Wielkopolsce.

Kandydaci PSL do PE podkreślali, że bez Unii Europejskiej i środków, które w ostatnich latach pozyskała Polska, nasz kraj wyglądałby zupełnie inaczej. 10 lat obecności we Wspólnocie pozwoliło na inwestycje i rozwój we wszystkich dziedzinach życia. Jesteśmy liderem w pozyskiwaniu pieniędzy z Brukseli. Ogromne pieniądze dla polskiej wsi z najnowszego budżetu to ciężka, rozważna i mądra praca posłów Polskie Stronnictwa Ludowego.

Ze względu na pracę zawodową wiem, że wszystko, co dzieje się na polskiej wsi, ale też w miastach jest możliwe dzięki środkom unijnym. Ich właściwy podział, umiejętność walczenia o konkretne sumy to też zadanie europosłów, którzy wywodzą się konkretnego społeczeństwa – podkreśliła Andżelika Chojnacka, która startuje z 9 miejsca.

Z dotychczasowych dokonań reprezentantów PSL w Brukseli widać, że to osoby, które pracują na rzecz miejsca, z którego się wywodzą, ale na uwadze mają też cały świat. Andrzej Grzyb, otwierający listę Ludowców, udziela się także na rzecz bezpieczeństwa energetycznego – ostatnie wydarzenia na Ukrainie i dyplomatyczno – gospodarczy konflikt z Rosja pokazał, że to bardzo ważna dziedzina, w której Wspólnota powinna być niezależna i samowystarczalna. Szef wielkopolskiego PSL  walczy też o prawa ludzi wszędzie tam gdzie demokracja dopiero raczkuje bądź jest tylko słowem w encyklopedii. Te tematy pozostają aktualne i rzetelna praca w tych dziedzinach powinna być kontynuowana. Najważniejsze by wybrać osoby, które dyplomatycznie, rozmową i rozwagą zjednują sobie przyjaciół. I takie, które są wierne swoim przekonaniom i poglądom. Dlatego PSL liczy na 6 mandatów.

AW

Zobacz także:

http://wkaliszu.pl/8027209/EUROWYBORY_PSL_liczy_na_szesc_mandatow.html

 

http://www.rc.fm/polityczne/kandydaci-ludowcow.html

 

http://www.faktykaliskie.pl/wielkopolanie-dla-wielkopolski-lista-psl-do-pe

 [vc_button title=”Zdjęcia z konferecji w Kaliszu” target=”_self” color=”btn-success” icon=”none” size=”btn-large” href=”https://picasaweb.google.com/106570181810576212332/KonferencjaPrasowaWKaliszu?authuser=0&feat=directlink”]

©2020 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?