Laureaci konkursów z Wielkopolski odwiedzili Parlament Europejski

Visitors group Andrzej GRZYB

>> GALERIA FOTOGRAFII <<

W dniach  29 czerwca- 3 lipca odbył się kolejny wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Tym razem gośćmi Posła Andrzeja Grzyba byli laureaci konkursów recytatorskich, wiedzy o Unii Europejskiej, a także zespół wokalny Singers.


Uczestnicy wyjazdu pierwszego dnia zwiedzili Leuven, gdzie mogli zobaczyć jeden z najpiękniejszych ratuszy w Belgii katedrę Św. Piotra oraz stary rynek. Upalna aura rozpoczynająca wakacje nie przeszkodziła w odkrywaniu uroków Belgii. Następnego dnia młodzież zwiedziła Brukselę. Zobaczyli m. in. Łuk triumfalny, Atomium oraz muzem wojskowe.

Około południa grupa młodzieży pod opieką Pani przewodnik Marii Kozińskiej wyruszyła do „miasta diamentów” czyli Antwerpii. Przewodniczka pokazała uczestnikom Kościół Mariacki, pomnik Rubensa oraz twierdzę przy rzece Skaldzie.

Ze względu na upływający szybko czas grupa wróciła do Brukseli. Udali się na Grand Place, gdzie mogli zakupić belgijskie specjały oraz suweniry. Ostatnim punktem zwiedzania był legendarny Manneken Pis czyli sikający chłopiec.

Wieczorem podczas uroczystej kolacji z Posłem Andrzejem Grzybem laureaci konkursów mogli popisać się swoimi talentami. Był to dzień pełen wrażeń i atrakcji.

Ostatniego dnia nadszedł czas na główną, wyczekiwaną z niecierpliwością atrakcję wyjazdu – wizytę w Parlamencie Europejskim. Po wejściu do gmachu PE odbył się wykład na temat funkcjonowania i prac Parlamentu. Na zakończenie wizyty grupa zwiedziła salę plenarną i zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie przy flagach.

©2020 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?