Misja w Gruzji

Czego może spodziewać się Unia Europejska po październikowych wyborach w Gruzji? Na to pytanie będzie próbował odpowiedzieć Andrzej Grzyb. Wielkopolski deputowany przebywa w  Tibilisi. Po powrocie z misji specjalnej zda raport, który będzie zielonym świateł by dokończyć prace nad przyznaniem Gruzji prawa do ruchu bezwizowego.

Gruzja od dawna ubiega się o wprowadzenie nowej polityki wizowej między nią a Unią Europejską. Decyzje zapadną niebawem, ale najpierw Gruzinów czekają wybory parlamentarne. – Gruzja, podobnie jak Ukraina, jest ważnym partnerem Wspólnoty – wyjaśnił Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego. – Będziemy mieć spotkania z wieloma osobami, tak by sprawdzić jakie są nastroje i czego możemy się spodziewać na początku października. A Gruzja oczekuje i wszystko jest na to przygotowane, na otwarcie wolnego reżimu wizowego, na ruch bezwizowy. I to najprawdopodobniej na sesji październikowej, ale po wyborach, zostanie zatwierdzone.

Misja rozpoznawcza EPP odbędzie się w wąskim gronie. Oprócz Andrzeja Grzyba weźmie w niej udział Sandra Kalniete, była minister spraw zagranicznych Łotwy.

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?