Turniej "O złotą rybkę"

Kamil Wiącek i Mariusz Cienia to zwycięzcy turnieju wędkarskiego “O złotą rybkę” pod patronatem Andrzeja Grzyba, posła do Parlamentu Europejskiego. Zawody odbyły się w Góreczniku w gminie Przygodzice. Zwycięski  duet wyciągnął prawie 23 kilogramy ryb. O miano najlepszych wędkarzy walczyło ponad 20 dwuosobowych zespołów. Wszystkie złowione ryby wróciły do stawu.

 GALERIA ZDJĘĆ

Gmina Przygodzice słynie ze stawów i hodowanych w nich ryb. Szczególnie popularne są karpie i te w sobotę brały najczęściej. Na haczyku znalazły się też amury i wzdręgi. Ponad 50 uczestników turnieju złowiło 130 kilogramów ryb.

Wędkarstwo to popularny sposób spędzania czasu. Często jest to hobby rodzinne. Organizując ten konkurs chcieliśmy pokazać, że przygodzicki karp dobry jest o każdej porze a atrakcje Górecznika zachęcają nie tylko do wędkowania, ale i innych form spędzania wolnego czasu – powiedział Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego. – Ponieważ w tym roku obchodzimy rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej zawody stały się okazją by pokazać wędkarzom, że środki z Brukseli służą także im i ich pasji. Obiekt na Góreczniku został wybudowany dzięki programowi „Ryby” w ramach Lokalnej Grupy Rybackiej Dolina Baryczy. 

Drugie miejsce w zawodach „O złotą rybkę” wywalczyli Sławomir Kusiński i Arkadiusz Markiewicz, którzy złowili 17,5 kilograma. 15,8 kilograma ryb pozwoliło wywalczyć trzecią lokatę Marianowi Wrzesińskiemu i Krzysztofowi Kowalczykowi.

 

Zwycięzcy otrzymali puchary od Andrzeja Grzyba, posła do Parlamentu Europejskiego.

 

Zawody zorganizowali Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego

Piotr Walkowski, poseł na Sejm RP

Krzysztof Grabowski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego

Krzysztof Rasiak, wójt gminy Przygodzice

Oraz Wielkopolska Izba Rolnicza

©2020 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?