Obchody Dnia Strażaka w gminie Koźminek

Druhowie z gminy Koźminek już w sobotę obchodzili Dzień Strażaka. W tym roku uroczystości zorganizowano w Gaci Kaliskiej. Strażacy ochotnicy otrzymali odznaczenia i wyróżnienia a jednostka wzbogaciła się o Forda Transita. Życzenia strażakom złożył też Andrzej Grzyb, poseł do Parlament Europejskiego.

Gminne obchody Dnia Strażaka rozpoczęło nabożeństwo w kościele parafialnym w Koźminku. Po mszy świętej poczty sztandarowe, władze powiatu, gminy i zaproszeni goście, prowadzeni przez orkiestrę dętą, przeszli na plac OSP do Gaci Kaliskiej.

W czasie oficjalnej części wręczono medale i odznaczenia. Medal honorowy im. Bolesława Chomicza otrzymał Stanisław Krawczyk, prezes OSP w Gaci Kaliskiej. Grzegorz Marciniak, Marek Stępień i Jan Śledź otrzymali złote medale za zasługi dla pożarnictwa. Srebrne medale wręczono Sylwestrowi Kraczykowi i Kazimierzowi Bogulskiemu. Brązowe trafiły do Romana Góralczyka, Krzysztofa Miklasa i Krzysztofa Wilka. Z okazji dnia św.

Floriana odznaki Strażak Wzorowy przypadły Jarosławowi Marciniakowi, Romanowi Białczykowi, Magdalenie Łatkowskiej i Małgorzacie Żyner.

Uroczystość stała się okazją do poświęcenia Forda Transita, który jednostka w Gaci Kaliskiej, dzięki pomocy Starostwa Powiatowego w Kaliszu, pozyskała z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kaliszu.

W imieniu Andrzeja Grzyba, posła do Parlamentu Europejskiego, strażakom złożyła Agnieszka Walczak.

AW

Obchody Dnia Strażaka 2014

Dzień Strażaka – gmina Godzisze Wielkie 2014

Koźminek 2014 – otwarcie Rynku

©2023 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?