Barbórka 2017 – Życzenia z okazji Dnia Górnika

Szanowni  Górnicy węgla kamiennego i brunatnego,

Szanowni Pracownicy Kopalń rud miedzi, cynku i ołowiu, soli,

Szanowne Załogi Zakładów wydobywczych nafty i gazu, wód leczniczych i termalnych

 

Dzień Górnika to jedno z najważniejszych świąt, które zajmuje w narodowej tradycji wyjątkowe miejsce. Refleksja nad górniczym etosem pozwala nam zrozumieć rolę, jaką determinacja i męstwo górników odegrało  w historii Polski.

Zawód górniczy ma szczególny charakter, wymaga on zarówno szerokiej wiedzy jak i odwagi. Warsztat pracy górnika nieustannie wystawia na próbę ich umiejętności i charakter.  Praca w warunkach ciągłego zagrożenia wymaga zaufania i rozwija świadomość poczucia wzajemnej zależności i solidarności zawodowej.

Z okazji Dnia Świętej Barbary pragnę przekazać wyrazy szacunku i uznania wszystkim Górnikom węgla kamiennego i brunatnego, a także Pracownikom kopalń rud miedzi, cynku i ołowiu, soli, Załogom zakładów wydobywczych nafty i gazu, wód leczniczych i termalnych.

Barbórka jest okazją do złożenia podziękowań za trudną i ofiarną pracę, kultywowanie tradycji i obyczajów górniczego stanu. Z okazji Waszego święta życzę Wam, aby barbórkowe spotkania upłynęły w miłej, przyjaznej atmosferze i były okazją do wzmocnienia wzajemnych więzi. Życzę Wam  satysfakcji, dobrego zdrowia oraz bezpiecznej pracy.

Szczęść Boże w górniczym trudzie.

 

Z wyrazami szacunku,

podpis do wykorz

 

©2023 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?