Magdalena Piastowska

Studentka matematyki na Uniwersytecie Warszawskim.
Odbywałam staż w biurze poselskim w Brukseli w lipcu i wrześniu 2013r.
Jednak moja przygoda z Parlamentem Europejskim rozpoczęła się znacznie wcześniej. Już w liceum jako laureatka konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej miałam okazję uczestniczyć w wyjeździe studyjnym organizowanym przez posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba.
Zachwycona stolicą Belgii i budynkiem instytucji UE postanowiłam: Wrócę tutaj!
I tak się stało-dzięki uprzejmości Pana Posła Andrzeja Grzyba- 1 lipca przekroczyłam próg Parlamentu Europejskiego już jako stażystka.
Początkowo byłam pełna obaw czy podołam powierzonym mi zadaniom. Jednak z każdym dniem, mimo przybywających nowych obowiązków, dopasowywałam się do panującej w biurze zasady „nie ma rzeczy niemożliwych!”. Mimo ogromnej ilości pracy, panuje tam naprawdę wspaniała atmosfera.

Nad stażystami czuwa dwóch asystentów Posła.
Borys-  perfekcjonista, człowiek- praca, twardo stąpający po ziemi, wymagający wiele zarówno od siebie jak i od innych.
Zawsze doceniający nasze czasem nieudolne starania.
Drugą osobą wspierającą stażystów  jest Łukasz- człowiek o filozoficznym podejściu do życia, potrafiący przekonać  wszystkich do wszystkiego. Znający odpowiedź na absolutnie  każde pytanie. Świetny obserwator i godny naśladowania strateg.
To połączenie dwóch zupełnie różnych osób sprawiało, że w biurze nigdy nie było nudno i naprawdę nie chciało się stamtąd wychodzić. Borysie, Łukaszu- dziękuję!
Zresztą… nie tylko w biurze- staż w Parlamencie Europejskim to także okazja do spotkań poza pracą. To szansa na nawiązanie mam nadzieję trwałych znajomości.
Podczas mojego pobytu uczestniczyłam w posiedzeniach komisji, grup, konferencjach, spotkaniach kulturalnych. Miałam także okazję pomagać przy organizacji wyjazdów studyjnych. Cieszę się , że miałam teraz szansę przyglądać się temu także z tej drugiej strony!
Byłam zaskoczona, że stażyści mają możliwość uczestnictwa w tak wielu, tak ważnych wydarzeniach. Znajdowaliśmy się w samym centrum życia politycznego. Możliwość rozmowy z osobami, które mają wpływ na sprawy mające znaczenie dla całego świata dawała niesamowitą satysfakcję.
Jestem ogromnie wdzięczna Panu Posłowi Andrzejowi Grzybowi za darowanie mi szansy na wyjątkowe rozpoczęcie mojego życia zawodowego.  Zapewniam- był to dla mnie wyjątkowy czas, który zapamiętam do końca życia.

©2020 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?