Magdalena Różalska

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 1 września 2011 r. przez  miesiąc odbywała staż w biurze poselskim Posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba w Brukseli i Strasburgu.

Bruksela jako jedno z ważniejszych miast budzi zachwyt i ciekawość odwiedzających, jest szczególnie ważna dla obywateli Wspólnoty Europejskiej. W moim przypadku było podobnie, ciekawość przeplatała się z niepewnością przed tym co mnie czeka, czy podołam obowiązkom jakie na mnie spoczną. Już w pierwszych dniach stres mijał bezpowrotnie. Z każdym kolejnym dniem było coraz lepiej. Atmosfera w biurze podczas pracy była bardzo przyjazna i serdeczna, ale jednocześnie panowała w nim pełna mobilizacja i skupienie na zadaniach. Asystenci to prawdziwi profesjonaliści w swoich dziedzinach. Borys jest bardzo dobrym organizatorem, nie pozwala sobie na żadne błędy i pamięta o najdrobniejszych szczegółach, które mają wpływ na przebieg wydarzeń.
Łukasz to prawdziwy strateg,  dokładnie analizuje przebieg spotkań i wypowiedzi. Można się od nich nauczyć naprawdę bardzo dużo, bez ich wsparcia i pomocy nowi stażyści nie byliby w  stanie poradzić sobie w tej pracy. Interesujące konferencje, spotkania, wystawy są doskonałym źródłem  zgłębiania wiedzy w dziedzinach, które interesują młodych ludzi. Są też dobrym sposobem poznawania kultury i organizacji innych krajów członkowskich.
Będąc w Parlamencie Europejskim przeżyłam trzydzieści bardzo ciekawych dni, które zapadną na długo w mojej pamięci. Za te interesujące wspomnienia składam serdeczne podziękowania  Posłowi do Parlamentu Europejskiego Andrzejowi Grzybowi, asystentom Borysowi i Łukaszowi oraz dwóm pozostałym stażystom Adamowi i Tomkowi.

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?