Przedwyborcza kampania informacyjna PE wchodzi w ostatnią fazę przed wyborami

“Skorzystaj ze swoich praw! Wybierz, kto będzie sprawował władzę w Europie!” – to hasło przyświeca zainaugurowanej dzisiaj, ostatniej przed wyborami, fazie kampanii informacyjnej realizowanej przez Parlament Europejski przed wyborami do PE, które w Polsce odbędą się 25 maja.

“W poprzednich etapach koncentrowaliśmy się na upowszechnianiu wiedzy o kompetencjach Parlamentu Europejskiego, o tym jak wpływa na codzienne życie każdego z nas. Teraz nacisk kładziemy na informowanie o samych wyborach i na uświadamianie tego, że wynik wyborów do Parlamentu Europejskiego zadecyduje także o kształcie Komisji Europejskiej – organu wykonawczego Unii” – powiedział szef Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce Jacek Safuta.

wybory pe

Podczas inauguracji nowej fazy kampanii zaprezentowano m.in. przygotowane przez Parlament Europejski spoty radiowe i telewizyjne zachęcające do głosowania. Spoty będą emitowane nieodpłatnie, jako część kampanii społecznej, przez stacje radiowe i telewizyjne. Trwają rozmowy z polskimi telewizjami i radiami publicznymi i prywatnymi w sprawie terminów i pory dnia emisji tych spotów.

Prócz spotów w mediach audiowizualnych w tej fazie kampanii do udziału w wyborach będą zachęcały ogłoszenia umieszczone m.in. na autobusach miejskich w 12 polskich miastach. Niezależnie od kampanii ogólnoeuropejskiej biuro informacyjne PE w Warszawie będzie informowało o wyborach w czasie wydarzeń zaplanowanych na pierwsze tygodnie maja z okazji Dnia Europy i podczas Warszawskiego Maratonu Rolkarskiego Roller-Cup.

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego wspiera także profrekwencyjne kampanie obywatelskie, realizowane przez organizacje pozarządowe.

Czytaj całość na www.europarl.europa.eu/news/pl

©2021 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?