“Cztery pory roku” Kalisza

Utworem Vivaldiego rozpoczęło się tradycyjne Noworoczne Spotkanie Kaliszan, którego gospodarzami są Grzegorz Sapiński, prezydent miasta i Andrzej Plichta, przewodniczący Rady Miejskiej Kalisza. „Cztery pory roku” wybrano nieprzypadkowo. Styczniowa gala w Ratuszu to od lat okazja do podsumowania roku, który właśnie dobiegł końca i zdradzenia planów na ten, który się zaczął.

 

Gości, kombatantów, przedstawicieli organizacji społecznych, artystów, naukowców, sportowców, biznesmenów, pracowników jednostek samorządowych i służb mundurowych oraz samorządowców i polityków, przywitał koncert kwartetu smyczkowego „Libiamo”. Prezydent Grzegorz Sapiński, wznosząc toast za nowy rok, zdradził, że w 2016 Kalisz ma być miejscem łączącym tradycję i nowoczesność.Wiele wyzwań, które przed nami stoją będzie wymagać przekraczania granic partykularnych interesów, co wymaga szerokiego i empatycznego spojrzenia – mówił Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. – Dotyczy to zwłaszcza połączenia Kalisza drogą szybkiego ruchu ze światem, przemyślenia kwestii obwodnicy, połączeń kolejowych, mieszkań socjalnych, pomysłu na zatrzymanie młodych, ułatwianie inwestowania, zagwarantowanie specjalistów, którzy spośród wielu miast wybiorą właśnie Kalisz, promocji miasta najstarszego w Polsce i pełnego nowoczesności zarazem. Dlatego potrzebuję was wszystkich, to miasto was potrzebuje.

 noworoczne 2016 2

Andrzej Plichta, przewodniczący Rady Miejskiej Kalisza, życzył zebranym wielu wyjątkowych chwil. – Niech to będzie rok niosący wiarę, nadzieję, optymizm i energię. Niech to będzie rok wspaniałych działań, inicjatyw, które będą przyczyniały się do rozwoju naszego miasta i podniesienia jakości życia jego mieszkańców.

noworoczne 2016

Życzenia realizacji wszystkich planów i postanowień złożyli również Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego, Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego i Jan Kłsyz, wicestarosta kaliski.

 

Zdjęcia: UM w Kaliszu

©2020 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?