Europa przy Wielkopolskim Stole Wielkanocnym

Wielkopolskie zwyczaje wielkanocne zawitają do Parlamentu Europejskiego. Kilka dni przed świętami w Brukseli, na zaproszenie Posła do PE Andrzeja Grzyba, gościć będą Lokalne Grupy Działania, które pokażą w jaki sposób w naszym regionie obchodzimy najważniejsze dla chrześcijan święto.

Lokalne Grupy Działania i przygotowane przez nich atrakcje będą prezentowane w gościnnych progach sali im. Yehudi Menuhin’a, która już kilkukrotnie była tłem dla promocji naszego regionu. Tym razem, z inicjatywy Andrzeja Grzyba, odbędzie się “Wielkopolska Wielkanoc w PE – prezentacja dorobku i potencjału Wielkopolskich LGD/promocja Wielkopolski”.

Współprzewodniczący polskiej delegacji PO-PSL Andrzej Grzyb do udziału w wydarzeniu zaprosił Lokalne Grupy Działania, które współpracują z deputowanym od lat i regularnie goszczą w Brukseli. Tym razem tematem przewodnim wyjazdu będzie Wielkanoc i związane z nią zwyczaje.

W ramach wydarzenia zaplanowano prezentacje LGD z Wielkopolski, których stoiska będzie można odwiedzić w sali Yehudi Menuhina. Odbędzie się także konferencja pn.: „LGD, Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność w Wielkopolsce – doświadczenia i wnioski Wielkopolskich LGD” z ich udziałem oraz przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, ekspertów i decydentów instytucji UE. Wszystko zakończy wydarzenie kulturalno-kulinarne podsumowujące dzień z LGD, Wielkopolskę w PE, promujące Wielkopolskę i nasze tradycje wielkanocne.

mailing pl nowe

000

Zobacz wcześniejsze inicjatywy posła Andrzeja Grzyba na rzecz promocji Polski i regionu w Europie:

Na zaproszenie posła Andrzeja Grzyba – przedstawiciele LGD z 5 unijnych krajów odwiedzili Strasburg

Kontynuacja dobrej współpracy z LGD

W stolicy Europy promowali wielkopolskie tradycje i kuchnię regionu

Lokalne grupy w działaniu

Dzień św. Marcina w Brukseli okazją do spotkania z Andrzejem Grzybem

 

 

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?